وبینار توسعه کسب و کار با روش okr

گستردگی و سرعت تغییر در بازارهای امروزی، کسب و کارها را ایجاب می‌کند تا پویایی و چابکی خود را هر چه بیشتر افزایش دهند. این کار نه تنها یک مزیت رقابتی برای آن‌ها ایجاد کرده، بلکه تا حد زیادی بقای آن‌ها را نیز تضمین می‌کند. این موضوع برای کسب و کارهای نوپا بسیار پررنگ‌تر است. اگر این کسب و کارها نتوانند با استراتژی درستی وارد بازار شوند، خود به خود مجبور می‌شوند بازار را ترک کرده و به سراغ کار دیگری بروند.

بیش از ۹۰ درصد استارت‌آپ‌ها علیرغم ایده‌های جذابی که منجر به شکل گیری آن‌ها شده است، حتی به مرحله رشد هم نمی‌رسند و در همان ابتدا با شکست مواجه می‌شوند. ممکن است خیلی دلیل اصلی این موضوع را نبود سرمایه کافی بدانند امّا چیزی که به مراتب از سرمایه مهم‌تر است و در ادامه کار حتّی منجر به جذب سرمایه هم می‌شود، داشتن یک برنامه مدوّن با هدف گذاری‌های دقیق می‌باشد.

با توجه به نیاز کسب و کارها به افزایش چابکی، برنامه ریزی آن‌ها نیز باید مبتنی بر روش‌های برنامه ریزی چابک باشد. یکی از کارآمدترین این روش‌ها برنامه ریزی و هدف گذاری به شیوه OKR است. در این روش، به جای برنامه ریزی‌های بلند مدت و غالبا ناکارآمد، در بازه‌های کوتاه ۳ ماهه شروع به تعریف اهداف کرده و برای رسیدن به آن‌ها نتایج کلیدی تعریف می‌کنیم. OKR (Objective and Key Results)، روشی است که استارت‌آپ‌های مطرح کشورمان نظیر دیجی کالا، اسنپ و علی بابا نیز رشد خود را با آن تجربه کرده‌اند.

در این وبینار ابتدا به سراغ کسب و کارهای نوپا رفته و مشکلات احتمالی پیش روی آن‌ها را بررسی کردیم؛ سپس با تمرکز بر روش OKR، راه درست برنامه ریزی را برای آن‌ها تبیین کرده و نمونه‌هایی از پیاده سازی این روش بیان شد. در انتها نیز به کمک نرم افزار هدف سنج، به طور عملی روش OKR را بررسی و مزایای آن را مشاهده کردیم.

هدف سنج با افتخار ارائه دهنده کارگاه های آموزشی رایگان در زمینه OKR و KPI است. آرمان ما در هدف سنج بهبود دانش عمومی در مورد مسائل روز حوزه برنامه ریزی است. شما با کلیک کردن روی تصویر زیر میتوانید از نزدیک ترین کارگاه های آموزشی ما مطلع شوید. کافی است روی تصویر زیر کلیک کنید.

کارگاه آشنایی با OKR