تاثیر OKR بر افزایش بهره وری در سازمان

اهداف و نتایج کلیدی (OKR) یک چارچوب تعیین هدف است که به سازمان ها کمک می کند تا اهداف را تعریف و نتیجه را پیگیری کنند. این چارچوب برای کمک به سازمان ها در ایجاد اهداف دور از دسترس در بازه زمانی کوتاهی طراحی شده است. شیوه نوین برنامه ریزی OKR باعث افزایش همسویی تلاش های تک تک افراد در راستای اهداف کلی سازمانی می شود و در نتیجه هماهنگی را در سازمان افزایش می دهد.

قاعده OKR جان دوئر، قرار است یک هدف مشخص کند، که “چیزی است که می خواهم انجام دهم”، و نتایج کلیدی، که “نحوه رسیدن به آن” هستند. بنابراین، با OKR ، یک هدف تنها چیزی نیست که می خواهید به آن دست یابید؛ بلکه باید شامل راهی برای اندازه گیری تحقق آن باشد. در تدوین OKR ها اهداف باید چالشی و کیفی تدوین شوند و نتایج کلیدی به صورت کمی و قابل اندازه گیری. OKR به افزایش انگیزه کارمندان و کاهش تعارضات سازمانی کمک می کند.

OKR یک متد نوین برنامه ریزی است که توسط استارتاپ های معتبر ایرانی (اسنپ ، دیجی کالا و …) و جهانی (اوبر ، لینکدین و …) مورد استفاده قرار میگیرد. این شیوه ی نوین برنامه ریزی مزیت های بسیاری نسبت به برنامه ریزی های BSC دارد.

در این وبینار علاوه بر تشریح کامل OKR و تفاوت های OKR با KPI و BSC ، به تشریح نقشی که OKR در هدایت منابع انسانی ایفا می کند می پردازیم. بدیهی است دانستن روشی از برنامه ریزی که توسط آن می توان بهره وری کارکنان را افزایش داد نقطه عطف یک کسب و کار و راهی تضمین شده برای بقای یک سازمان است.

این وبینار جامع با میزبانی هدف سنج (ارائه دهنده نرم افزار OKR و خدمات  OKR Coaching ) و مهمانی آقای علیرضا یوسفی برگزار می گردد. مطالبی جامعی درباره OKR را از متخصص این حوزه و مدیر منابع انسانی شرکت دارویی پخش هجرت بیاموزید.

هدف سنج با افتخار ارائه دهنده کارگاه های آموزشی رایگان در زمینه OKR و KPI است. آرمان ما در هدف سنج بهبود دانش عمومی در مورد مسائل روز حوزه برنامه ریزی است. شما با کلیک کردن روی تصویر زیر میتوانید از نزدیک ترین کارگاه های آموزشی ما مطلع شوید. کافی است روی تصویر زیر کلیک کنید.

کارگاه آشنایی با OKR
خانه درباره ماخدماتتماس
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است