۱۰ روش برای ابراز قدردانی از کارمندان

قدردانی از کارمندان

قدردانی از کارمندان


آخرین باری که در محل کار ابراز قدردانی از کارمندان خود کردید کی بود؟

شاید در گفتار موضوع ساده ای به نظر برسد اما همین موضوع ساده میتواند تاثیر قابل قبولی بر فضای کار و افزایش بازده ی کاری داشته باشد. این موضوع ساده شامل کارهای روزمره ساده ای نیز هست.

در این مقاله به ۱۰ راه و روشی ساده اما تاثیر گذار برای ابراز قردانی شما از کارمندان و یا همکارانتان پرداختیم.

 

اهمیت ابراز قدردانی از کارمندان

  • باعث ایجاد اعتماد میشود. اگر کارمندان نتوانند به شما اعتماد کنند، کسب و کار شما به راحتی کار نخواهد کرد.
  • بهره‌وری را افزایش میدهد. گر کارمندان احساس کنند که شما اهمیت می دهید، متوجه خواهید شد که چقدر سخت کار می کنند.
  • گردش مالی را کاهش میدهد. جذب و استخدام یک کارمند جدید وقت گیر و پرهزینه است، از آنجایی که قدردانی از کارمندان باعث افزایش روحیه و نکاتی گفته شد میشود شما میتوانید نرخ جابجایی کارکنان خود را کاهش دهید و از هزینه های جانبی جلوگیری کنید.
  • باعث بهبود شهرت برند میشود. در عصر بررسی آنلاین و رسانه های اجتماعی امروزی، می توانید مطمئن باشید که اگر با کارمندان خود بد رفتار کنید، مردم متوجه خواهند شد. شما نمی خواهید به عنوان سازمانی شناخته شوید که باید از آن اجتناب کرد. به علاوه، مصرف کنندگان دوست دارند از مشاغلی حمایت کنند که با کارکنان خود به خوبی رفتار می کنند و نامزدهای باکیفیت احتمالاً برای کار در آن شرکت ها درخواست می دهند.

و اما چند روشی برای ابراز قدردانی به صورت مختصر و مفید:

۱/ ابتدای هرروز را با سلام و خوش‌آمد گویی شروع کنید.

با این کار ساده ابراز قدردانی از کارمندان خود را هر روز برایشان یادآور شوید.

۲/به علایق آن ها اهمیت دهید.

۳/ به صورت شفاهی تعریف کنید.

از آنجایی که ابراز قدردانی از کارمندان هم از طریق شفاهی و هم از طریق کتبی توصیه میشود. به همین علت هردو آن ها در این روش ها وجود دارند. به این صورت که ابراز قدردانی از کارمندان از طریق شفاهی در لحظه تاثیر بیشتری دارد. اما در ابراز قدردانی به کارمنان از طریق کتبی ماندگاری بیشتری دارد.

۴/ به کارمندان مرخصی اضافی بدهید.

من فکر می کنم با ارزش ترین راه برای شناخت یک کارمند امروز از طریق مرخصی است.شاید فکر کنید که اگر مرخصی به طور روتین و منظم باشد دارای برنامه ریزی و بهتر است اما زمانی که غیرمنتظره باشد بیشترین ارزش را دارد.

۵/ برنامه ریزی یک عقب نشینی سالانه

اگر ابزار لازم برای انجام این کار را دارید، برای شرکت خود یک دوره استراحت سالانه برنامه ریزی کنید. از کارمندان بپرسید که دوست دارند به کجا بروند یا در چه نوع فعالیت هایی در خلال عقب نشینی شرکت کنند. اگر این عقب نشینی موفقیت آمیز بود، در نظر بگیرید که آن را به یک رویداد سالانه تبدیل کنید تا همه منتظر آن باشند.

۶/کارت هدیه تهیه کنید.

“مشوق های نقدی ممکن است با سهم نسبتاً دشواری همراه باشد، از بندهایی در قراردادهای کاری گرفته تا عوارض با مامور مالیات،  اما دادن کارت های هدیه فروشگاهی به عنوان راهی برای نشان دادن قدردانی از زحمات کارمندان خود بسیار آسان و نسبتاً ارزان است. هدیه. کارت‌ها به کارمندان اجازه می‌دهند پاداشی را که بیشتر دوست دارند انتخاب کنند.

۷/تشکیل دادن جلسات ماهانه

یک جلسه در ماه یک بار برنامه ریزی کنید که در کانون توجه کارمندان شما قرار گیرد.

یک عنصر مثبت را برای تصدیق در مورد هر یک از اعضای تیم انتخاب کنید که احساس می کنید آنها واقعاً برجسته هستند. هیچ چیز مانند شناخت فردی برای پیوند دادن یک تیم و آگاه ساختن هر فرد از نقش کلیدی ای که در سازمان ایفا می کند وجود ندارد.

۸/برجسته کردن پیروزی های کوچک و بزرگ

موفقیت یک موفقیت است، صرف نظر از بزرگی آن، هر بار که یکی از اعضای تیم شما کاری را انجام می دهد که برجسته است، برجسته کنید.

هیچ چیز آزاردهنده تر از کار کردن و داشتن حس محاصره شدن در بی تفاوتی مطلق نیست.

۹/کلمات نوشته شده اهمیت دارند.

همانطور که هوراس یک بار به طور معروف تلفظ می کرد: کلمات گفته شده از بین می روند، کلمات نوشته شده باقی می مانند.

قدردانی شما حتی اگر روی کاغذ ذکر شود معنادارتر خواهد بود. خواه این یک پیام دست نویس باشد یا ایمیل شخصی، اگر برای ایجاد آن وقت بگذارید و آن را یادداشت کنید، قدردانی به نظر می رسد.

۱۰/کیفیت بر کمیت

برای اینکه یک حرکت ابراز قدردانی از کارمندان شما توسط هدف مورد نظر خود به خوبی مورد توجه قرار گیرد، اصالت کلیدی است. حرف های شما بدون آن درست نخواهد بود. برای رعایت اصالت کلیدی بودن،

پیام شما باید طبیعی باشد و اجباری به نظر نرسد. به جای تشکرهای خالی بی شمار، کیفیت را ارتقا دهید.

 

کلام پایانی

ابراز قدردانی از کارمندان هرگز بیجا نیست. در واقع، در بسیاری از سازمان ها، اغلب کالایی کمیاب است. محل کار خود را استثنا قرار دهید. از هر فرصتی برای نشان دادن قدردانی و قدردانی خود از کارمندان استفاده کنید.

و اما موضوع دیگر این که شما با استفاده از ابزار هایی همچون نرم افزار های مدیریت وظایف هم میتوانید بازده کار خود را بالا ببریدو هم میتوانید معیار های بهتری از روی آن برای تشویق و قدردانی از کارمندان خود پیدا کنید و دید کلی و بهتری نسبت به کار هایی که هر فرد در سازمان انجام میدهد داشته باشید .

نرم افزار هدف سنج این محیط را برای شما فراهم کرده تا با استفاده از این ابزار بتوانید کنترل و بازده ی بیشتری در کسب و کار خود داشته باشید بعلاوه با دید بهتر و جامع تری کارمندان خود را زیر نظر بگیرید و از آن ها قدردانی کنید.

 

نرم افزار مدیریت تیم

‫0/5 ‫(0 نظر)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماخدماتتماس
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است