۱۲ کتاب که مدیران تیم به آن نیاز دارند

12 کتاب که مدیران تیم به آن نیاز دارند

12 کتاب که مدیران تیم به آن نیاز دارند


همه مدیران نیاز دارند تا اطلاعات خود را به روز کنند. یکی از روش های به روز رسانی اطلاعات، مطالعه کتاب های مرتبط است. مطمئنا دانستن این که کدام کتب مناسب است، بسیار کمک کننده است. در نتیجه به معرفی ۱۲ کتاب که مدیران تیم نیاز دارند، می پردازیم.

هم چنین علاوه بر کتاب ها، کسب مهارت های مورد نیاز و دانستن راز های مدیریت تیم نیز می تواند موثر باشد.

معرفی کتاب ها

خواندن کتاب ها، دریچه ای جدید را به روی خواننده باز می کند. خواندن سخنان دیگران و آشنا شدن با روش های جدید تفکر از مزیت های کتاب است. با توجه به تعداد روز افزون کتاب ها لیستی از ۱۲ کتاب که مدیران تیم به آن نیاز دارند را برای شما تهیه کرده ایم.

 

The Five Dysfunctions of a Team

اولین کتاب از ۱۲ کتاب که مدیران نیاز دارند، نوشته لنسیونی است. خواندن این کتاب آن قدر ضروری است که مدیران و کارکنان باید آن را بخوانند.

این کتاب به شما کمک می کند تا ضرورت ایجاد اعتماد را درک کنید. این کتاب به شما آموزش می دهد که در مکالمات دشوار و متعهد شدن به اهداف چگونه اعتماد ایجاد کنید.

Organizational Culture and Leadership

شین، مشاور مشهور جهان، به تبیین فرهنگ و رهبری سازمانی می پردازد. او برای اولین بار مفهوم «اضطراب یادگیری» را بیان می کند.

هم چنین او هشت تاکیک برای ایجاد ایمنی روانشناختی را تشریح می کند. سپس بیان می دارد که فرهنگ یادگیری سریع و مستمر نیازمند ایحاد ایمنی روانشناختی است.

Fierce Conversations

یکی دیگر از ۱۲ کتاب که مدیران تیم به آن نیاز دارند، به قلم اسکات است. همان طور که از عنوان کتاب پیداست، به تشریح مکالمات می پردازد. در واقع او به مدیران تیم نشان می دهد که:

 • به اعضای تیم به طور جدی اهمیت دهند
 • به اعضای تیم گوش می دهند و پاسخگو هستند
 • الهام بخش اعضای تیم باشند

هم چنین او درباره نبود همدلی و خودآگاهی ناشی از آسیب ها در مدیران سخن می راند.

Conflict Without Casualties

یکی از اصول اساسی مدیریت شناخت نقش هاست. قربانی، نجات دهنده و یا آزار دهنده نقش هایی است که ممکن است انتخاب کنیم. دانستن این که به عنوان یک مدیر و رهبر نیازمند پذیرش چه نقشی هستیم، حیاتی است. هم چنین باعث میشود بدانیم اعضا کدام نقش را پذیرفته اند. در نتیجه ی توان به طور مناسب با آن ها رفتار کرد. سپس نقش های اشتباه را زدود تا بهره وری را بالا برود.

HBR’s 10 Must Reads on Managing Yourself

کتاب پنجم از ۱۲ کتاب که مدیران به آن نیاز دارند، یک مجموعه است. مجموعه ای از ۱۰ مقاله معروف توسط بزرگان مدیریت. این مقاله ها به تشریح موارد زیر می پردازند:

 • رهبری
 • مدیریت زمان
 • خود آگاهی

The Speed of Trust

این کتاب نیز به مبحث اعتماد می پردازد: اعتما به نفس و اعتماد به دیگران. کاوی معتقد است که سرچشمه اعتماد به دیگران، اعتماد به خود است. هم چنین بیان می دارد که همان اندازه که کمبود اعتماد به نفس، آسیب زننده است، وجود بیش از حد آن هم آفت است. در نتیجه شما نیازمند تعیین یک حد وسط هستید. کاوی معتقد است که برای تعیین این حد باید مراحل زیر طی شود:

 • تعیین توقعات خود و دیگران
 • بر آورده کردن آن ها
 • پاسخ گو کردن خود و دیگران

 

Scaling Up

می توان هفتمین کتاب در لیست ۱۲ کتاب که مدیران تیم نیاز دارند رایک کتاب مرجع نامید. در هر صفحه این کتاب می توان بینش ها و ایده ها برای اداره تیم را دید. اگر به دنبال برقراری ارتباط با چشم انداز و برنامه استراتژیک هستید، این کتاب مملو از راهکار های ساده و کاربردی است. دنبال کردن راهکار های کتاب، تیمی با اعضای هم سو را نتیجه می دهد. هارنیش، نویسنده کتاب، معتقد است که پس از مدتی یک سازمان شامل تیم های هم سو خواهید داشت. نتیجه این هم سویی تاثیر شگفت انگیز در رشد سازمان خواهد بود.

The Alliance

در یکی دیگر کتاب های لیست ۱۲ کتاب که مدیران تیم به آن نیاز دارند، هافمن درباره اتحاد سخن می گوید. او متعقد است که یک اتحاد در بیان دیدگاه ها باید به وجود بیاید. هافمن بیان می دارد که باید نقش افراد و مدت زمانی که آن را می پذیرند مشخص شود. اعتقاد هافمن این است که این کار سازمان را انعطاف پذیر میکند. و به دنبال انعطاف پذیری اعتماد و اشتیاق در سازمان ایجاد خواهد شد.

 

Good to Great

کالینز در این کتاب از مثال های واقعی برای درک بهتر بهره جسته است. او ضرورت استفاده از استراتژی، اجرا و مهارت ها را گوشزد می کند. هم چنین کالینز تاکید می کند که افرادی که مدیر را احاطه کرده اند بسیار مهم هستند. او بیان می کند که این افراد می توانند یک شرکت را ایجاد و یا نابود کنند.

در آخر بیان می دارد که وجود تواضع در مدیر و ارجح دانستن نیاز های تیم، در رشد تیم بسیار موثر است.

!Whale Done

دهمین کتاب از ۱۲ کتاب که مدیران تیم به آن نیاز دارند، بر قدرت روابط مثبت تمرکز میکند. نویسنده کتاب، بلانچارد، از مدیرانی که از رفتار های مورد نظرشان تعریف و تمجید می کنند، حکایت می کند. بلانچارد می گوید که همه ما خواهان پاداش و تعریف روانی هستیم. در نتیجه در افرادی که این نوع پاداش را کسب کرده اند، رفتار های غیر قانونی (حتی نوع بی مجازات آن) متوفق می شود.

 

Radical Candor

نویسنده این کتاب معتقد است که مدیران تیم باید در لحظه به اعضا بازخورد دهند. بازخورد هایی که واقعی باشند و موجب همدلی ویرانگر نشود. یعنی عدم اعلام نظرات در زمان مناسب، احتمال تداوم اشتباه را بالا می برد.

البته این کتاب مجوز رفتار های ناشایست را به مدیران نمی دهد. بدین معنا که بازخورد های بی ادبانه و یا استفاده از زمان استراحت کارمندان برای ارائه بازخورد، مجاز دانسته نشده است.

Outbound Air

آخرین مورد از لیست ۱۲ کتاب که مدیران تیم به آن نیاز دارند، به قلم فاستر است. او در این کتاب به بررسی مشکلات ساختار سازمانی می پردازد.

فاستر علت نا هماهنگی های رایج در سازمان ها را حضور افراد در جایگاه اشتباه می داند. یعنی افرادی که برای برنامه ریزی به زمان زیادی نیاز دارند، در جایگاهی قرار می گیرند که زمان زیادی برای برنامه ریزی وجود ندارد.

او توانایی افراد را به هشت سطح تقسیم می کند. و اعتقاد دارد که هر کس در یک سطح مستعد است. در نتیجه افراد باید در جایگاه های متناسب با سطح خود قرار گیرند تا پیشرفت حاصل شود.

کتاب جامع okr هدف سنج

کتاب جامع okr هدف سنج، راهنمای جامعی درباره استفاده از okr در سازمان هاست. این کتاب به شما کمک می کند تا در حوزه okr به یک متخصص تمام عیار تبدیل شوید. در این کتاب تمامی مراحل پیاده سازی okr به صورت گام به گام بیان شده است. شما در این کتاب میخوانید:

 • okr چیست؟
 • مزیت های okr کدامند؟
 • اشتباهات رایج در okr چیست؟
 • و….

کلام آخر

کتاب های یاد شده، مقالات، سایت ها و مواردی از این دست، یاریگر مهمی در مدیریت به حساب می آیند. در نتیجه سایت هدف سنج را می توان به عنوان یک یاریگر موثر نام برد. وجود مقالات به روز و جامع، تیم پشتیبانی قوی و استفاده از خدمات ارائه شده در نرم افزار، بخشی از چرایی استفاده از این سایت است. اگر شما مدیر یک تیم هستید و یا به این حوزه علاقه دارید، همین حالا به سایت مراجعه کرده و از خدمات آن بهره مند شوید.

https://www.predictiveindex.com/

‫0/5 ‫(0 نظر)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماخدماتتماس
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است