بهترین نرم افزار مدیریت پروژه، نرم افزاری است که بیشترین سازگاری را با روندها و اهداف شرکت شما داشته باشد. این بدان معناست که ممکن است برای همه شرکت ها یکسان نباشد، اما معیارهای ساده ای وجود دارند که اکثر شرکت ها می توانند هنگام خرید از آن استفاده کنند.

هنگام انتخاب ابزار مناسب برای تجارت خود، عملکرد و نتایج نهایی را در نظر بگیرید. برای سهولت در فرایند انتخاب، ما راهنمایی از مهمترین مواردی را که باید در زمان تصمیم گیری در نظر گرفت، را گردآوری کرده ایم.

 

۷  نکته در انتخاب نرم افزار مدیریت پروژه

آیا با متد کاری شما، همخوانی دارد؟

 یکی از کاربردهای بسیار مفید و پرطرفدار برای یک نرم افزار مدیریت پروژه، قابلیت های تعاملی آن است. ابزاری که انتخاب می کنید باید به شما کمک کند تا تیم شما همراه وهم نظر بشوند. هنگام انتخاب ابزار، به این فکر کنید که تیم شما چگونه دوست دارد ارتباط برقرار کند و بتواند هنگام بحث در مورد ویژگی های محصول خود، این سبک ارتباطی را برای شرکت های نرم افزاری تفسیر کند.

چگونه به برنامه ریزی پروژه کمک می کند؟

به دنبال یک نرم افزار مدیریت پروژه باشید که به روزرسانی های پروژه را در زمان واقعی ارائه دهد. به شما این امکان را بدهد که مطمئن شوید همه چیز در مسیر درست است و هیچ مشکلی در حین کار ایجاد نمی شود. موثرترین ابزارهای مدیریت پروژه به شما این امکان را می دهد تا وظایف را برنامه ریزی و تعیین کنید و تکمیل آن را در طول چرخه عمر پروژه به روز کنید.

آیا طرح بصری واضحی را ارائه می دهد؟

تیم ها می توانند در برابر ابزارها و نرم افزارهای جدید مقاوم باشند، به خصوص اگر منحنی یادگیری وجود داشته باشد. مراقب ابزارهای مدیریت پروژه باشید که کاربر پسند باشند تا موانع ورود اعضای تیم را از بین ببرند. به دنبال برنامه ای باشید که برای کمک به جدا کردن پروژه ها از داشبورد دارای صفحه بصری استفاده کند. این رابط ها نسبت به صفحات گسترده اکسل و / یا ایمیل هایی که از هر سو می آیند کمتر ترسناک هستند، بنابراین اعضای تیم احتمالا بیشتر با آنها سازگار می شوند.

چگونه به ساختاربندی پروژه شما کمک می کند؟

کارآمدترین پروژه ها با ساختار کار می کنند – و بهترین نرم افزار مدیریت وظایف نیز چنین کار می کند. برنامه ای را جستجو کنید که به شما امکان می دهد پروژه های خود را به صورت فاز (با کارهای فرعی) ساختار بندی کنید، اما فضای انعطاف پذیری را فراهم می کند. هر پروژه منحصر به فرد است، و ایراد و اشکال در آن اجتناب ناپذیر است، بنابراین به دنبال یک نرم افزار مدیریت پروژه باشید که به اندازه تیم شما چابک باشد.

چقدر با سایر ابزارهای شما سازگار است؟

شرکت شما در حال حاضراز ابزارهایی بهره می برد که آنها را دوست دارد. هنگام بحث در مورد یک نرم افزار جدید فراگیر، ببینید که چگونه با نرم افزار موجود شما کار می کند. پی بردن به این مسئله معمولاً به چند سوال از نمایندگی فروش نرم افزار نیاز دارد. این مرحله را از دست ندهید، در غیر این صورت مجبورید چیزهایی را که در تجارت خود با آن کار می کنید، از بین ببرید.

اشتراک پذیری چگونه است؟

مدیریت پروژه تلاشی کاملاً مشارکتی است که شامل ارتباط بین تیم ها و شرکت ها است. هنگام انتخاب برنامه ای برای مدیریت پروژه ها، مهم است چیزی را انتخاب کنید که به شما امکان برقراری ارتباط و اشتراک با اعضای تیم، مشتریان و سایر سهامداران مرتبط را بدهد.

آیا نرم افزار مدیریت پروژه نسخه ی آزمایشی ارائه می دهد؟

یکی از بهترین راه ها برای تعیین اینکه آیا یک نرم افزار مدیریت پروژه برای شرکت شما مناسب است یا خیر، آزمایش آن است. به طور کلی، اگر سیستمی ارزشمند باشد، برای اثبات آن یک نسخه ی آزمایشی رایگان خواهد داشت. پیش بروید و چند سیستم مختلف را امتحان کنید. سپس به افکار تیم خود در مورد هرکدام گوش دهید. تصمیم گیری به صورت تیمی احتمالاً انتقال به نرم افزار جدید را دوستانه تر و بدون وقفه خواهد کرد.

 

جمع بندی نهایی در مورد بهترین نرم افزار مدیریت پروژه

نرم افزار مدیریت پروژه نیازهای کسب و کار شما را بازتاب می دهد. بهترین قسمت برای شروع، تأمل کردن در مورد ماهیت این نیازهاست. بنابراین می توانید آنها را با نمایندگان فروش شرکت های مختلف نرم افزاری در میان بگذارید. دانستن آنچه در ابتدا می خواهید به شما کمک می کند تا بسیاری از برنامه هایی  را که نمی خواهید، حذف کنید.

حتما شما هم از ابزارهای مدیریت پروژه معروفی مثل Asana و یا Trello استفاده کرده اید. اغلب مشکل مدیران در استفاده از این نرم افزارهای خوب ، مسلط نبودن همه ی افراد تیم به زبان انگلیسی است. ما سعی داریم تا از طریق لینک زیر شما را با برترین نرم افزارهای مدیریت پروژه ایرانی آشنا کنیم.

‫0/5 ‫(0 نظر)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماخدماتتماس
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است