راز مدیریت تیم

راز مدیریت تیم


ماهیت امروزه تیم ها با گذشته متفاوت است. تیم های امروزی متنوع، پویا و دیجیتال است. در نتیجه این ها، مدیریت تیم آن گونه که به نظر میرسد ساده نیست. یکی از چالش های امروز دورکاری و نرم افزار های مفید آن است. در نظر گرفتن شخصیت ها، عادات کاری و انگیزه های فرد و سپس ایجاد تعادل بین وظایف و اهداف سازمان با موارد یاد شده از دیگر چالش های مدیریت تیم های امروزی است. دانستن راز مدیریت تیم، در مدیریت و اداره این چالش ها بسیار کارا ست.

در ادامه به بررسی این ۸ راز مدیریت تیم می پردازیم. راز هایی که هم به مدیران ارشد با تجربه و هم به افراد تازه کار بسیار کمک خواهد کرد.

معرفی چندین راز مدیریت تیم

مدیریت موثر تیم ها باعث هماهنگی بهتر بین اعضا و در نتیجه آن بهره وری بیشتر است. خطر مهمی که یک تیم را تهدید می کند، مشارکت فردی است. ۸ راز مدیریت تیم کمک می کند تا این خطر تا حد زیادی تعدیل شود. هم چنین باعث میشود تا اعضایی که ایده ها، دیدگاه ها و نظرات متفاوتی دارند، در کنار هم بهره ور و موثر باشند.

۸ راز مدیریت تیم به شرح زیر است:

راز اول: ذهنیت ماراتن را حفظ کنید

اولین راز مدیریت تیم بیان میدارد که وقتی شما به جایگاه بالاتری مدیریتی ارتقا پیدا می کنید، درباره ایده های خود هیجان زده اید. هم چنین می خواهید هر چه زودتر آن ها را عملیاتی کنید. حفظ این اشتیاق بسیار مهم است. اما قبل از آن باید نقش خود و اعضای تیم و عملکرد درونی تیم را مورد ارزیابی قرار دهید.

هم چنین حفظ انعطاف خود را در مواجه با مواردی که نیاز به تغییرات سریع دارد، بسیار مهم است. در این زمان با جلسات متعدد با تیم، با آنها مشورت کنید. و ایده های بزرگ خود را به زمان دیگر موکول کنید.

راز دوم: انتظارات را واقع بینانه تعیین کنید

هیچ چیز به اندازه موفقیت به یک تیم انگیزه نمی دهد، هرچند کوچک باشد. پس توجه داشته باشید که تعیین اهدافی که دست یابی به آن ها غیر ممکن است، تیم را دلسرد میکند.

در نتیجه باید برای یک خط مشی جدید، هدف جدید و یا یک تغییر، انتظاراتتان را واقع بینانه تعیین کنید. توجه به بودجه اختصاص یافته، حجم کاری و توان اعضای تیم از مصادیق واقع بینی است. بهترین کار این است که وظایف و اهداف کوچکی در راستای پروژه و هدف اصلی در نظر بگیریم. این کار باعث موفقیت های کوچکی میشود که علاوه بر بالا بردن روحیه اعضا، گام هایی در مسیر رسیدن به اهداف اصلی نیز هست. در نتیجه باید گفت تعیین kpi و وجود یک نرم افزار مدیریت وظایف امری اجتناب ناپذیر است.

راز سوم: بدانید تیم شما چه میکند

سومین مورد از ۸ راز مدیریت تیم، دانستن اطلاعات کامل اعضا را هدف گرفته است. برای اینکه بدانید چه تغییری نیاز است و آن را ایجاد کنید، نیاز به صحبت با اعضا دارید. با آنها صحبت کنید و ببینید چگونه وظایف شان را انجام می دهند. همین طور درباره مشکلاتشان سوال کنید. سپس راه حل های پیشنهادی آن ها را بشنوید. سپس تصمیم گیری کنید. زیرا آن ها احتمالا بینشی متفاوت از شما دارند که این پرسش ها آن را به شما اعطا میکند.

راز چهارم: انگیزه های واقعی را پیدا کنید

برای افزایش بهره وری، پیشبرد اهداف و داشتن یک تیم مناسب، انگیزه را پیدا کنید. افزایش حقوق و یا پاداش پولی انگیزه خوبی است؛ اما انگیزه تمامی اعضا نیست. فرصت شغلی بهتر و یا اعطای مرخصی نیز می تواند از انگیزه های اعضا باشد.

انگیزه هر عضو را شناسایی کنید و از آن ها برای تشویق تیم استفاده کنید.

راز پنجم: اعضای مستقل توسعه دهید

توسعه اعضای مستقل و موثر یکی دیگر از ۸ راز مدیریت تیم است. برای تربیت این اعضای مستقل باید متناسب با موارد زیر عمل کنید:

  • اعطای منابع لازم به آن ها
  • آموزش مناسب به اعضا
  • تجهیز با ابزار های عالی
  • اجتناب از مدیریت خرد

راز ششم: استعداد کارمندان خود را بشناسید

هر فردی مجموعه ای خاص از استعداد ها ست. هر فرد می تواند مهارت های متفاوتی را برای تیم و سازمان به ارمغان آورد. حال اگر این استعداد ها به خوبی شناسایی و پرورانده شوند، سود سرشاری را برای شرکت به وجود خواهند آورد.

نکته دیگری که باید بدان توجه کرد، پرورش استعداد هاست. پس از شناسایی با کارمندان کار کنید تا بهترین راه استفاده از مهارت و استعداد را بیایند. هم چنین نقش مهم آموزش های لازم را برای توسعه این استعداد ها در نظر داشته باشید.

راز هفتم:بر فرهنگ تیم تمرکز کنید

روابط در تیم ها بسیار حیاتی اند. نه تنها رابطه مدیر با اعضا مهم است، بلکه رابطه اعضا با یکدیگر نیز از اهمیت بالایی برخودار است.

فرهنگ  بالای تیمی اشتیاق و انگیزه اعضا را افزایش می دهد. علاوه بر این باعث می شود اعضا از کار و کنار هم بودن نیز لذت ببرند. البته توجه داشته باشید که این فرهنگ به اجبار به وجود نمی آید. توجه و آگاهی از فرصت ها و درگیر کردن کل تیم، باعث بهبود و تکامل این فرهنگ خواهد شد.

راز هشتم: استفاده از نرم افزار مدیریت تیم ضروری است

آخرین راز مدیریت تیم ما را به استفاده از نرم افزار های مدیریت تیم دعوت میکند. نرم افزار های مدیریت تیم، کار را برای مدیران تیم ها آسان میکند. علاوه بر این روابط اعضا با مدیر و با یکدیگر را ساده تر خواهد کرد. هم چنین اهداف و وظایف تعریف شده به طور کامل در دسترسند. گزارش کامل و درصد پیشرفت وظایف از دیگر کابرد های این نرم افزار هاست.

یکی از نرم افزار های کارا و مورد اطمینان، نرم افزار هدف سنج است. این نرم افزار علاوه بر موارد گفته شده، قابلیت تعریف kpi و okr را نیز داراست. هم چنین دارا بودن انواع سطوح دسترسی، شخصی سازی و قابلیت تشویق و پاداش دهی به اعضا، هدف سنج را به نرم افزاری خاص تبدیل کرده است.

علاوه بر راز های گفته شده در نظر گرفتن موارد زیر نیز موثر است:

  • چرایی کار ها را به اعضا توضیح دهید
  • الگوی تیم خود باشید
  • آخرین نفری نباشید که مشکلات را می فهمد
  • شایسته سالاری را افزایش دهید

کلام آخر اینکه مدیریت یک تیم نیازمند اطلاعات و ابزار است. با استفاده از نرم افزار هدف سنج، تمامی راز های یاد شده را در اختیار دارید. هم چنین با استفاده از سایت و مقالات سایت هدف سنج اطلاعات خود را به روز نگه دارید. در نتیجه با همراهی تیم هدف سنج می توانید یک مدیریت موثر را تجربه و یک تیم عالی را رهبری کنید.

https://www.turbinehq.com/

https:/www.skillrary.com/

‫0/5 ‫(0 نظر)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماخدماتتماس
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است