۴ نکته کلیدی مخصوص OKR کوچ‌ها


قبل از اینکه در این مقاله به ۴ نکته کلیدی بپردازیم تعریف کوتاهی از کوچ (مربی)، کوچینگ (مربی گری) و OKR کوچ ها را با هم میبینیم تا بیشتر با این مفاهیم آشنا شویم:


کوچ(coach) کیست؟

کوچ(coach) در واقع تسهیل گری است که کمک میکند به آگاهی بیشتر برسید و شما را با کمک دانسته ها و علم و تجربه‌ای که دارد راهنمایی میکنند و در راه رسیدن به اهدافتان در کنار شماست.

کوچینگ(coaching)چیست؟

کوچینگ(coaching) در واقع روندی است جهت بهبود عملکرد افراد در زندگی، در بسیاری از زمینه‌های زندگی زندگی برای پیشرفت، بهبود و ارتقا عملکرد میتوان از کوچینگ استفاده کرد.

OKR چیست؟

OKR مخفف (objective & key results) به معنای اهداف و نتایج کلیدی است یک سیستم استراتژیک برای تععین اهداف و رسیدن به آنها.

برای آشنایی بیشتر با مفهوم OKR کلیک کنید.

OKR کوچ( OKR coach) کیست؟

فرادی با تجربه و توانمند که در زمینه هدف گذاری بر مبنای OKR تخصص و تجربه دارند و به تیم ها، شرکت ها و افراد در چیدمان یک استراتژی برای تعیین و رسیدن به اهداف خود برمبنای OKR کمک می‌کنند و در راه رسیدن به اهداف مشخص شده در کنارشان هستند.

حال که با این تعاریف بهتر آشنا شدیم زمان آن است که در این مقاله به بررسی ۴ نکته کلیدی مخصوص OKR کوچ ها(OKR coach) از زبان OKR کوچ های بین المللی بپردازیم:

۱-هم سطح شوید

قبل از شروع کوچینگ(coaching) با مشتری‌‌تان یک صورت جلسه ترتیب دهید تا با مشتریان خود بیشتر آشنا شوید و بهتر متوجه سطح فعلی آنها و انتظارات آتی آنها شوید تا در نهایت بتوانید بهتر با آنها هم سطح شوید رضایت بیشتری از نتیجه حاصل شده داشته باشید.

۲-هم سطح شدنتان با مشتری را چک کنید

زمانی که شروع به کوچینگ(coaching) میکنید در طول روند ترغیب کننده است که در ابتدای کار با تعیین اهداف شروع کنید اما بسیار ارزشمند است که زمانی را ترتیب دهید برای چک کردن و بررسی میزان هم سطح بودنتان با مشتری قبل از اینکه نوشتن و طرح ریزی اولیه اهداف را شروع کنید.

۳-قبل از شروع کوچینگ(coaching)، آموزش دادن را شروع کنید

مطمئن شوید افرادی که در حال استفاده از سیستم OKR هستند در این زمینه آموزش دیده اند زیرا اگر فردی بدون آموزش دیدن در این زمینه شروع به استفاده از سیستم OKR کند نتیجه خوبی حاصل نمی‌شود، روند به کندی پیش میرود و بسیار زمان بر است اما افرادی که در زمینه OKR آموزش دیدند روند را خیلی سریعتر و با کیفیت بالاتر جلو میبرند.

۴-از تیم های بزرگ کپی پیست نکنید!

اگر برخی از مشتریان شما تیم های بزرگ و برخی دیگر تیم های کوچک هستند گمان نکنید که باید برای تیم های کوچک OKR هایی همانند تیم های بزرگ گذاشته شود چراکه برخلاف چیزی که گمان میکنید این کار باعث ایجاد انگیزه در تیم های کوچک نمیشود بلکه منجر می‌شود نتیجه دلخواه حاصل نشود ، اهداف شرکت ها ، تیم ها و افراد با یکدیگر متفاوت است و براساس میزان توانایی و امکاناتی که دارند اهداف تعیین و پیگیری میشوند هرگز نباید برای تیم های کوچک اهدافی بسیار فراتر از آنچه که هستند گذاشت چراکه انگیزه را از تیم های کوچک میگیرد یک OKR کوچ حرفه ای متناسب با عملکرد هر تیم و گروه شروع به چیدمان استراتژی ها میکند و تا پایان مسیر در کنار افراد است.

یک OKR کوچ حرفه‌ای قطعا برای بهبود عملکرد خود در مربی‌گری افراد به نرم افزار برنامه ریزی OKR نیاز دارد اگر میخواهید بیشتر با این نرم افزار آشنا شوید اینجا کلیک کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماخدماتتماس
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است