بازی در جزیره سنتینل شمالی

شما به چالش پیدا کردن کلمات در جزیره سنتیتل دعوت شده اید. اما پیش از آن باید اطلاعاتی درباره این جزیره پیدا کنید.

تنها مردی که مجوز ورود به جزیره سنتینل شمالی را گرفت.

جزیره سنتینل شمالی جزیره‌ای از جزایر آندامان و نیکوبار در خلیج بنگال می‌باشد. این جزیره در قسمت غربی بخش جنوبی جزیره آندامان جنوبی واقع شده‌است. گروهی از مردمان بومی، معروف به سنتینلی‌ها در این جزیره زندگی می‌کنند جمعیت این افراد بین ۵۰ تا ۴۰۰ نفر تخمین زده می‌شود.

سنتینلی‌ها از هر گونه ارتباط با مردمان دیگر دوری نموده و جزء آخرین مردمانی هستند که با دنیای مدرن ارتباطی نداشته‌اند. محققان تخمین می‌زنند که سنتینلی‌ها به دلیل دوری از تمدن حدود ۶۰٬۰۰۰ سال از تمدن عقب هستند. شرط میبندم این عجیب ترین افرادی هستند که در قرن ۲۱ با آنها مواجه میشوید. میپرسید چرا؟

 

همان طور که گفته شد ساکنان این جزیره هیچ فردی از محیط بیرونی را در بین خود نمیپذیرند و به او آسیب می زنند. مثلا او را مورد ضرب و شتم قرار داده و حتی جان او را میگیرند.به عنوان مثال یک زندانی فراری بریتانیایی که از جزایر آندامان به‌ طور تصادفی سر از سواحل آنجا درآورده بود را به عنوان غریبه کشتند. چند روز بعد یک گروه تجسس جسد او را در ساحل پیدا کرد با خنجرهایی در گلویش. افراد این جزیره حتی کشتی‌های ترابری ای هم که در تپه‌های دریایی جزیره به گل نشستند را برای جمع‌آوری آهن جستجو می‌کردند.


آنها از وقایع طبیعی نیز مواجه های بسیار داشتند. مثلا از زمین‌لرزه سال ۲۰۰۴ اقیانوس هند و اثرات جانبی آن از جمله سونامی جان سالم به در بردند. اما سه روز بعد از حادثه، یک هلیکوپتر دولتی هندوستان چند نفر از آنان را مشاهده نمود که پیکان و سنگ به سمت هلیکوپتر پرتاب می‌کردند.
در ژانویه ۲۰۰۶ دو ماهیگیر که قایق آن‌ها به جزیره نزدیک شده بود توسط سنتینلی‌ها کشته شدند.و یا حتی در نوامبر ۲۰۱۸ ساکنین جزیره یک مبلغ مذهبی ۲۶ساله آمریکایی را هنگام پا گذاشتن بر خاک جزیره کشتند. این شخص فقط جهت ترویج مسیحیت و بدون هماهنگی با مقامات محلی و به صورت غیرقانونی وارد جزیره شده بود.

صلح نهایی

اما به تازگی اولین ارتباط صلح‌آمیز با سنتینلی‌ها توسط یک مدیر صورت گرفت. مدیری که اتفاقا خیلی هم متمدن بود. او به محض ورود و پس از چند ثانیه صحبت تنها یک درخواست داشت. “جلسه با رئیس قبیله”
ابتدا پیشنهاد داد که کامل او را کند و کاش کنند. او می گفت:« من قصد آزاررساندن به شما را ندارم اگر بخواهم هم نمیتوانم. تنها برای شما هدیه ای آورده ام که میتواند ارزشمندترین چیزی باشد که تا به حال دیده اید. اگر هدیه ام شما را راضی نکرد همان لحظه مرا بکشید اما فقط چند دقیقه زمان به من بدهید.»
او درخواست صحبت با رئیس قبیله را داشت آن هم به تنهایی. چون راز مدیریتی را باید با رئیس در میان میگذاشت. پس از کش و قوس های فراوان رئیس قبیله راضی به ملاقات با آن فرد شد و اما نتیجه؟؟؟؟؟ او چه چیزی را به عنوان راز و هدیه می خواست در اختیار رئیس قرار دهد؟
درست حدس زدید. “نرم افزار مدیریت تیم هدف سنج”
او نه تنها اولین فردی شد که توانست سالم از این جزیره بازدید کند بلکه توانست با رئیس این قبیله هم حرف بزند. او فقط ابزاری برای مدیریت تیمی به رئیس آن قبیله هدیه داد. نرم افزار هدف سنج. نرم افزار جامع مدیریت تیمی که نه تنها پنجره های تمدن را بر روی افراد سنتینلی‌ها باز نمود بلکه بسیاری از رازهای مدیریتی را که مدیران حرفه ای هم از آن با خبرند در اختیار رئیس قبیله قرار داد. حالا افراد آن جزیره نه تنها از تمدن به دور نیستند، بلکه نا ممکن ترین موفقیت های تیمی را بدست آورده اند.

حالا شما هم با پیدا کردن کلمات داخل جدول، به متمدن شدن افراد این جزیره کمک کنید.

[game-wordsearch id=”7038″ ]

بازی در جلسه

بروزرسانی های جدید نرم افزار

هم تیمی عزیز سلام امیدوارم تا الان تجربه شیرینی از هدفسنج  داشته باشید احتمالا با قابلیت های جدید هدفسنج آشنا

مهارت های کلیدی رهبری در سال ۲۰۲۳ که باید بدانید.

مهارت های کلیدی رهبری در سال ۲۰۲۳ که باید بدانید. مهارت های کلیدی رهبری و مدیریت، لازمه پیشرفت هر سازمانی … ادامه مطلب

مدیریت استعداد چیست؟

مدیریت استعداد چیست؟ مدیریت استعداد یا توانمندی‌ها، شامل تمام روش‌هایی است که سازمان‌ها از آن‌ها برای جذب کارکنان، حفظ انگیزه

مدیریت سازمان

مدیریت سازمان مدیریت سازمان به هر یک از کارکنان کمک می کند تا بهترین خروجی ها را داشته باشند. بتوانند

مدیریت عملکرد

مدیریت عملکرد چیست؟ مدیریت عملکرد، به طور سنتی، یک راه حل آینده نگر بوده است که کاملاً بر اساس گذشته

مدیریت تیم و انواع سبک‌ های آن را بشناسیم

انواع سبک‌ های مدیریت تیم را بشناسیم! سبک های مدیریت تیم، فراوان و متفاوتند. مدیریت تیم بر ترغیب یک گروه … ادامه مطلب

مدیریت تیم چقدر در پیشبرد اهداف سازمان مهم است؟

چند نکته مفید برای مدیریت تیم در سال 2023 مدیریت تیم، یکی از ارکان اصلی در پیشرفت یک سازمان است.

تاثیر ارزیابی های پیشین بر مدیران

تاثیر ارزیابی های پیشین بر مدیران !!!   در این مقاله  : به یکی از عواملی که می تواند نقش

رویکرد چابک و امنیت روانی ، هم بستگی یا عدم هم بستگی !!

رویکرد چابک (اجایل) و امنیت روانی ، هم بستگی یا عدم هم بستگی !!!   چابکی ، یکی از عنوان … ادامه مطلب

۷ روش ارزیابی عملکرد کارکنان در سال ۱۴۰۱ می توانید از آن کمک بگیرید

ارزیابی عملکرد کارکنان برای سازمان ها بسیار حائز اهمیت است. زیرا سبب افزایش عملکرد کارکنان و بهبود بهره وری آن … ادامه مطلب

خانه درباره ماخدماتتماس
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است